0 800 308 480
Українська

Мабуть, це питання, яке хвилює кожного, хто нещадно використовує свій гаджет. Актуальність теми ще більше зросла, як тільки світ захопила гра Pokémon Go. Гра «зжирає» батарею фактично за пару годин. І уявіть, що ви якраз дійшли до «джима», щоб прокачати своїх покемонів, і тут телефон тихо «помер». Прикро. Але, з «пауербанком» ви безсумнівно будете почувати себе впевненіше.

 

Що таке Power Bank 

Power Bank – це зовнішній акумулятор. Або ще простіше – портативний зарядний пристрій, за допомогою якого можна зарядити будь-який гаджет: мобільний телефон, планшет, плеєр, екшн-камеру, смарт-годинник, а іноді і ноутбук (!). Як правило, «пауербанк» виконаний у вигляді окремого брусочка із декількома роз'ємами для шнура зарядки. Зазвичай є один вихід, який заряджає мобільний пристрій, другий – для підзарядки самого Power Bank. Така собі розетка в кишені.

Давайте розберемося, на що ж в першу чергу звернути увагу при виборі зовнішнього акумулятора.

 

Ємність

Power Bank може мати різну ємність, вона вказується в мАг. Завдяки цій характеристиці визначається вага та габарити пристрою. Найчастіше зустрічається літій-іонна – Li-Ion та літій-полімерна батарея – Li-Pol. Різниця між ними в саморозряді та максимальній енергоємності. Найпопулярніший варіант технології – Li-Ion.

При виборі «правильної» для вас потужності «пауербанка», потрібно врахувати ємність акумулятора в сучасному смартфоні, в середньому цей показник коливається від 1 200 до 3 500 - 4 000 мАг (не беремо до уваги різних «диких» «китайців» з батареями, ємність яких наближена до ємностей акумуляторів електромобілів). Що ж стосується звичайної ємності Power Bank, то тут показники від 2 400 мАг і до, практично, нескінченності (враховуючи, як ті ж «китайці» взялися за цей сегмент). Чим вище показник ємності, тим більше разів ви зможете зарядити гаджет. Це впливає на вагу і габарити самого Power Bank, що логічно.

Щоб прорахувати, на скільки зарядів вистачить «пауербанка», досить вирішити математичний розрахунок: «ділимо» показник ємності Power Bank на показник ємності акумулятора пристрою, що заряджається, «множимо» отриману суму на 0,85 (це середній коефіцієнт конверсії при зарядці), і в підсумку отримаємо приблизну кількість зарядок.

Найважливіше правило: контролювати заряд самого Power Bank! 

А якщо ще простіше, то взявши смартфон, в який встановлено акумулятор ємністю 2 000 мАг, то має сенс придивитися до «пауербанка» ємністю від 2 500 мАг, а якщо збираєтесь заряджати планшет – обирайте із моделей ємністю від 5 000 мАг.

Потрібно також пам’ятати, що ще існує така штука, як саморозряд батареї, і як результат, з часом характеристики Power Bank трішки погіршуються. І зовнішній акумулятор не зможе виробляти максимальну віддачу своєї ємності. Тому, обирайте «пауербанк», враховуючи додаткові 20-30% до ємності про запас. 

 

Габарити

Існують різноманітні «пауербанки» на різні випадки життя. Якщо ви шукаєте компактний зовнішній акумулятор, то доведеться жертвувати ємністю. Для когось це не буде драмою, якщо просто потрібно підтримати «життя» смартфона по дорозі додому після робочого дня. Малогабаритні Power Bank бувають у вигляді брелоків – не заважає та додасть заряду до смартфона.

 

На вагу впливає також матеріал з якого виконаний Power Bank. В основному «пауербанки» виготовляються з пластику, рідше – із металу. Звичайно, привабливіше і «преміальніше» виглядає гаджет з алюмінію, але і тут є свої мінуси – їх поверхня, наприклад, може швидко подряпатися, естетам та перфекціоністам знадобиться чохол для «банка» (так, є і таке).

Якщо говорити в цілому, то тут розмір, у більшості випадків, продиктований функціоналом. Хочете велику потужність? Тоді беріть із собою «пауербанк» побільше.

 

Сила струму

Так, цей нюанс також важливий при виборі зовнішнього акумулятора. «Пауербанк» здатен забезпечити струм зарядки від 0,5 до 2 А. Щоб розуміти, що підходить вашому гаджету – почитайте те, що написано на маркуванні вашого зарядного пристрою. Допустимо, вказано на зарядному пристрої 1 А, значить сміливо беремо «пауербанк» з таким же показником. Якщо ви придбали зовнішній акумулятор із меншою силою струму, то в цьому нічого поганого немає, але Power Bank буде заряджати ваш девайс довше.

Ще момент – коли зовнішній акумулятор оснащений двома виходами для зарядки, то зазвичай один вихід має невелику силу струму (приблизно 1 А), а другий більшу (тут 2 А). Вся справа в тому, що ви можете заряджати різні гаджети, які потребують різний рівень струму. А якщо заряджати від такого «пауербанка» одразу два пристрої, то сила струму зменшується, і обидва роз'єми видають напругу приблизно по 1 А.

 

Спосіб індикації

У більшості моделей виробник використовує світлодіодну індикацію – декілька маленьких лампочок, мерехтіння яких говорять про рівень заряду самого «пауербанка». Хтось може сказати, що це не зовсім інформативно, але, зазвичай, така індикація дає можливість розібратися чи заряджений ваш «банк», і на скільки ще досить його ресурсу. 

Ну а для тих, кому подобається все контролювати до дрібниць, є рішення з рідкокристалічним дисплеєм – інформація про заряд на них відображається більш детальніша. 

 

Висновки

Сьогодні ринок переповнений пропозиціями від різних виробників, кожен з яких хоче нас чимось здивувати, пропонуючи то «пауербанки» з жорсткими дисками в одному корпусі, то з ліхтариками, то з WiFi-роутерами. Та що там говорити – їх тисячі!

Але ми рекомендуємо вам не піддаватися паніці. Просто задумайтеся, з якою метою вам необхідне таке джерело енергії – може, достатньо буде просто «банка», який зможе підкинути до вашого «айфона» 50% заряду? Або ж хочете почувати себе більш впевнено і незалежно? Вибір за вами.

Помітили помилку? Виділіть її курсором і натисніть: Ctrl + Enter